Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
aa
İHALE İLANI
08 Ocak 2020 Çarşamba 10:48:00 / Rizede ki İhale İlanları
RİZE İCRA DAİRESİ


 T.C.
RİZE
İCRA DAİRESİ
2015/7112 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO`LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Rize İli Merkez İlçesi Müftü Mahallesi 174 ada 24 parsel üzerinde bulunan betonarme binanın 10. normal katındaki 42 nolu bağımsız bölümdür. Taşınmaz borçlu adına tam hisselidir.Bağımsız bölüm meskenin duvarları içten ve dıştan sıvalı, boyalı, kapılar ahşap kapı ve cilalı; pencere doğramaları ise PVC esaslı doğramadır. Salon ve odaların tabanları ahşap laminat parka döşeme, diğer kısımların tabanları ise seramiktir. 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, tuvalet , antre, hol ve balkondan ibaret brüt 109.00 m2 büyüklüğündedir. Üç cephesi açık , diğer bir cephesi ise komşu bağımsız bölüm meskene bitişik olan mesken kaloriferli ve asansörlüdür.İnşa senesi itibariyle ortalama %10 oranında eskimiştir. Bağımsız bölüm meskenin bulunduğu taşınmaz Rize şehir merkezine yaklaşık 1.7 km, Atatürk caddesine ise 200m. mesafede olup mahallenin merkezi bir mevkiindedir. Çevresinde İlköğretim Okulu, Adliye, blok apartmanlar ve değişikiş yerleri bulunmaktadır. Bağımsız bölüm Ayrık nizam 6 kat ( A-6) yapılaşmaya elverişli olup taşınmazda imar planına uygun olarak yapılaşma tamamlanmıştır.
Adresi : Müftü Mah. Hacı Şemsi Sok. No:9 Uzaykent Kooperatifi İç Kapı No:43 Merkez / RİZE
Yüzölçümü : 1.186,40 m2 Arsa Payı : 120/6000
İmar Durumu : Ayrık nizam 6 kat (A-6) Kıymeti : 252.981,85 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 06/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : RİZE ADLİYE SARAYI İÇ KISIM İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ MERKEZ/RİZE
------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20`si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/7112 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/01/2020
Bu haber 46813 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
© 2012 - Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan kopyalanamaz.
Kod ve Tasarım : Rizedeyiz Bilgi İşlem