Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
aa
İHALE İLANI
16 Ekim 2019 Çarşamba 11:14:00 / Rizede ki İhale İlanları
RİZE İCRA DAİRESİ


 T.C.
RİZE
İCRA DAİRESİ
2019/171 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO`LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Rize İli, Merkez İlçesi, 1399 Ada, 60 Parsel, MÜFTÜ Mahallesi, Yalı Civarı Mevkii, A Blok Zemin Kat 2 nolu Bağımsız Bölüm Nolu Dükkan nitelikli taşınmaz.Satışa konu Dükkanın bulunduğu ana bina 1 bodrum kat, 1 zemin kat, 6 normal kat olmak üzere toplan 8 kattan oluşmakta ve betonarmetarzında inşa edilmiştir.Borçlu adına tam hissedir.Binanın ısınma sistemi doğalgazlıdır. Satışa konu dükkan binanın zemin katında bulunmaktaGüney-Doğu cephesine bakmaktadır. Dükkanın brüt alanı 126,00m2 net alanı ise 111,00m2`dir.Dükkanın giriş kapısı kepenkten yapılmış, dükkan zemin döşemeleribeton mozaikkaplama olup tavan ve duvarlar sıva üzeri boyalıdır.Taşınmaz Rize şehir merkezinin güney doğusunda ve şehir merkezineyaklaşık 2 km mesafededir. taşınmaz şehrin gelişmiş bölgesindeulaşımı kolay ve okul, market gibi yerlere yakındır.
Adresi : Rize Merkez İlçesi,Müftü Mh. 1 Nolu Fatih Sok. N:16/B Merkez/Rize
Arsa Payı: 40/3160 İmar Durumu : Konut alanı, Ayrık Nizam 7 Katlı
Kıymeti : 207.367,27 TL KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 28/11/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 24/12/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri :RizeAdliyesi İç Kısım, İcra Müdürlüğü Önü Merkez /Rize
Satış şartları : 
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20`si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/171 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2019
Bu haber 43179 kez okundu
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
© 2012 - Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan kopyalanamaz.
Kod ve Tasarım : Rizedeyiz Bilgi İşlem